"اریک اس. مارگولیس" روزنامه نگار باسابقه که در بسیاری از روزنامه های بین المللی مقالاتی از وی به چاپ رسیده، به تازگی از خاورمیانه بازگشته و با ابراز نگرانی در مورد منطقه اذعان نموده که ایران می تواند در صورت لزوم نیروگاههای هسته ای رژیم صهیونیستی را هدف حملات خود قرار دهد.
به گزارش سرویس بین‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از اینفورمیشن کلیرینگ هاوس، خاورمیانه در حال لغزش بسوی یکی از خطرناک ترین بحران ها در طول دهه های اخیر است. من بتازگی از منطقه بازگشته ام و بسیار نگران هستم. 

خاورمیانه همواره در تنش بوده است اما اکنون مجموعه ای از چالش های جداگانه ما سریع در حال روی دادن هستند. در شمال آفریقا، خاورمیانه انقلاب‌هایی شکل گرفته اند. قدرت های استعماری کهن از جمله فرانسه و انگلیس نیز در تلاش اند تا بار دیگر بر این مناطق مسلط شوند. 
رژیم صهیونیستی چهارشنبه گذشته علیه سوریه دست به تجاوز نظامی زد. اقدامی که می تواند وضعیت را به بدترین شکل ممکن برساند. رژیم صهیونیستی روزانه در بلندی های جولان مداخله می کند و خواهان الحاق بخش های فلسطینی بیشتری به اراضی اشغالی است. 

ایران نیز در پیامی هشدارآمیز اظهار داشته "هرگونه حمله ای علیه سوریه بعنوان حمله علیه ایران است." این هشداری از جانب ایران است مبنی بر آنکه در صورت خطای رژیم صهیونیستی، تل آویو هدف حمله ایران قرار خواهد گرفت. 

ایران می تواند از طریق موشک های میان برد "شهاب-3" و شماری از موشک های "سجیل-2" رژیم صهیونیستی را هدف حملات خود قرار دهد. موشک های ایرانی با وزنی در حدود 1000-750 کیلوگرم تخمین زده شده اند که می توانند در صورت برخورد با رآکتور هسته ای فوق حفاظت شده "دیمونا" در رژیم صهیونیستی آن را منهدم نمایند. 
نویسنده علیرضامحمدی
طبقه بندی:
ارسال توسط علیرضا محمدی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
آمار